Translate

wtorek, 25 kwietnia 2017

5 MOICH POWODÓW DLACZEGO AKTYWNIE UPRAWIAM SPORT I DLACZEGO BIEGANIE STAŁO SIĘ MOJĄ CODZIENNOŚCIĄ


 Od dłuższego czasu sport stał się moim zdrowym nawykiem i systematycznie oraz konsekwentnie trzymam się określonego celu.
 Każdemu kto jeszcze nie zaprzyjaźnił się z aktywnością fizyczna serdecznie polecam aby spróbował,  ponieważ krok po kroku zmienia się wszystko w naszym życiu na lepsze.
Poniżej będziecie mogli przeczytać dlaczego uprawiam sport i jaką satysfakcje przynosi mi właśnie bieganie.
Dlaczego zaczęłam biegać?  Co się zmieniło w moim życiu od tego czasu ?  Dlaczego warto zacząć już dziś ?


1. Zaczęłam biegać dlatego, iż od dawna chciałam to zrobić, ale zawsze było sto wymówek w końcu zrozumiałam, że jeśli nie zrobię tego teraz, to ciągle będę do tyłu i zawsze będą wytłumaczenie typu - no tak nie dziś to jutro, nie jutro to pojutrze i tak można było by odkładać w nieskończoność, a przecież czas się nie zatrzyma.
W końcu powiedziałam dość i wzięłam życie w swoje ręce, już od ponad roku bieganie skradło
moje serce i stało się moją przyjemną codziennością,  a co najważniejsze zmieniło moje życie diametralnie.

2. Dzięki bieganiu odzyskałam kontrole nad swoim życiem z każdym dniem czułam jak rosnę w siłę, to co wcześniej wydawało się niemożliwe i trudne, teraz nabrało lepszych barw.
Wiem, że w życiu można osiągnąć wszystko co tylko chcemy,  nabrałam pewności siebie i stałam się bardziej asertywną osoba, czego wcześniej mi brakowało.

3. Jeśli miałabym podpowiedzieć dlaczego warto zacząć biegać, to przede wszystkim dlatego, że siła mentalna, to ta wypracowana przez siłę fizyczną. Co to oznacza ?
Moi drodzy, poprzez wprowadzenie stałej aktywności fizycznej do swojego życia, przyczynimy się to do tego, iż będziemy silniejsi fizycznie i psychicznie, łatwiej będziemy podejmować decyzje w życiu a problemy będą łatwiejsze do rozwiązania.

4. Oczywiście pomimo tego, iż mój nawyk codziennego biegania pomaga mi zachować zdrowie psychiczne, to również ma ogromne znaczenie w utrzymaniu kondycji fizycznej.

5.  Bieganie niesie szereg dobrodziejstw ze sobą a najważniejsze z nich to :

- z systematycznością trenowania, poprawia się nasza sprawność fizyczna i psychiczna
- wzmacnia się nasza odporność
- poprawia się nasze samopoczucie - dodaje pewności siebie, uczy cierpliwości.
- jest najskuteczniejszą formą terapii antydepresyjnej - wystarczy aktywnie prowadzić życie biegacza a o depresji możemy zapomnieć.
- pogromca tkanki tłuszczowej i cellulitu
- wzmacnia układ oddechowo - krążeniowy

Poniżej możecie zobaczyć moją spontaniczną sesję wykonaną podczas treningu.

Mam nadzieję, że mój post przyczyni się do tego, iż wy również zaczniecie małymi krokami wprowadzać aktywność fizyczną do swojego życia, zobaczycie że nie będziecie chcieli wracać tam gdzie byliście.

Kochani chętnie się dowiem jak wy radzicie sobie z waszym zdrowiem fizycznym czy macie jakąś ulubioną dyscyplinę sportu którą trenujecie systematycznie? Dajcie znać w komentarzu.