Translate

środa, 5 października 2016

5 POWODÓW DLACZEGO WARTO PIC WODĘ KOKOSOWĄ - CZYLI MÓJ ZDROWY NAWYKW dzisiejszych czasach żyjemy bardzo szybko i ciągle mamy mało czasu, jemy w pośpiechu i nie zastanawiamy się jakie wartości odżywcze dostarczamy naszemu organizmowi , czasami wystarczy mała zmiany aby wprowadzać stopniowo zdrowe nawyki żywieniowe.
Tym razem będę przekonywać was dlaczego warto sięgać po wodę kokosową i to nie tylko dlatego, że jest niskokaloryczna ale głównie ze ma bardzo bogate wartości odżywcze, czy wiecie że jest uznawana za najzdrowszą wodę na świecie?
Teraz przedstawię wam moich 5 powodów dlaczego, ta woda stała się dla mnie tak ważna i dlaczego z chęcią po nią sięgam,  uważam, że powinno się od nie uzależnić, dla dobra naszego zdrowia.


1.  Zawiera bogatą dawkę witamin, ma naprawdę niesamowity skład : sporą dawkę Wit c, witaminy z grupy B ( B1 B2 B3 B5 B6 ) -  bogata jest  w proteiny -  potas, magnez, cynk i żelazo.
Systematyczne picie tego napoju uzupełnia nasze niedobory, właśnie w te jakże ważne witaminy.

2 . Od dłuższego czasu systematycznie ćwiczę,  a co za tym idzie oczywiście po intensywnym wysiłku fizycznym tracimy sporą dawkę minerałów, ale na szczęście zawsze po treningu wypijam wodę kokosową,  która fantastycznie nawadnia i żaden napój izotoniczny jej nie dorównuje - czyli kolejny mocny argument, który powinniście wziąć pod uwagę i nie tyko sportowcy.

3.  Każda z nas chce zachować długo młody wygląd, zaskoczę was ponieważ woda ta zawiera Kinetynę - składnik ten przyczynia się do opóźnienia procesów starzenia się skóry - co ważne kinetyna również jest wyśmienitym antyoksydantem - zapobiega działaniu wolnych rodników.

4. Woda Kokosowa jest niskokaloryczna i to pozwala na to że możemy pić ją w nieograniczonych ilościach, zawiera niską zawartość sodu oraz cukru -  bez obaw może być stosowana przez cukrzyków,  jest -  100% naturalnym produktem.

5. Woda kokosowa jako Kosmetyk? Zdecydowanie TAK - Możemy używać, ją również zewnętrznie np: do przemywania twarzy, tak właśnie o swoją skórę dbają mieszkanki Karaibów :), aby jeszcze bardziej was zaskoczyć o wspaniałych właściwościach tej wody ,,cud,, - otóż jeśli będziecie dodawać systematycznie kilka kropel do ulubionego szamponu,  sprawi to że włosy nie będą się przetłuszczały nabiorą blasku i będą mocniejsze.


Mam nadzieję, że moje argumenty przekonały was, aby zacząć jak najszybciej systematycznie pić tą mega wartościową wodę i krok po kroku zmieniać swoje nawyki żywieniowe, ponieważ życie mamy jedno i naprawdę warto o nie dbać, zróbcie pierwszy krok i niech woda kokosowa będzie waszym nieodłącznym zdrowym nawykiem.