Translate

środa, 21 września 2016

5 MOICH SPOSOBÓW ABY UTRZYMAĆ SKÓRĘ TWARZY ZDROWĄ I MŁODĄ PRZEZ DłUGI CZAS


Tym razem będzie troszkę o pielęgnacji skóry twarzy oraz moich codziennych zdrowych nawykach, które pozwalają zachować moją cerę przez długi czas jędrną i zadbaną.
Dlatego dzisiaj chciałabym z wami podzielić się moimi małymi sekretami urodowymi i będę to robić systematycznie, aby również wam podpowiedzieć co możecie zrobić aby polepszyć swój wygląd.
1 Swój dzień zaczynam bardzo wcześnie rano, zaraz po przebudzeniu sięgam po szklankę wody, a w ciągu dnia staram się wypijać ok 1,5 - 2 litrów wody - to jest bardzo ważne dla całego naszego organizmu i skóry naszej twarzy nie zapominajcie o tym.
Kolejnym  porannym rytuałem, jest umycie twarzy zimną wodą, tak moi kochani, takie codzienne mycie, pozwoli zachować nam jędrną skórę i unikniemy opuchniętej twarzy, tak może to być nie przyjemne ale jakie dobrodziejstwo dla naszej skóry.

2. Kolejny etap, to wybór odpowiedniego kremu na dzień i na noc, oraz pod okolice oczu,  zwłaszcza po 30 roku życia, ponieważ skóra w tych okolicach szybko traci swoją jędrność oraz jest bardzo delikatna, dlatego jeśli nie chcecie mieć szybko pogłębiających się  zmarszczek to koniecznie zainwestujcie w dobry krem, ja juz to zrobiłam.

3. Raz w tygodniu funduję sobie mini spa, i na całą twarz omijając okolice oczu, nakładam dobrą nawilżającą maskę,  taki systematyczny zabieg pomoże długo zachować naszą skórę w dobrej kondycji, także nie marnujmy sobie takich przyjemności.

4. Aby zachować dłużej młodość naszej skóry, włączam do swojej diety dużą ilość owoców i warzyw oraz ryb, w ten oto sposób dostarczymy niezbędnych witamin i zadbamy o zdrowy wygląd przez długi czas. Ciekawy sposób to przygotowywanie koktajli, które możemy wypić w ciągu dnia,  dostarczą nam  mega dawkę witamin a do tego są takie pyszne :)

5. Kolejny krok to demakijaż twarzy,  pamiętajcie aby zawsze wieczorem, wykonać go dokładnie,  ponieważ, zostawienie go na całą noc, jest zabójstwem dla naszej skóry, nigdy tego nie róbcie, jeśli chcecie zachować długo piękną cerę.

 Na koniec dnia kładąc się spać, sięgam po szklankę wody- to taki mój zdrowy rytuał, o którym nigdy nie zapominam.

Mam nadzieję, że pomogłam wam zwrócić uwagę na istotną pielęgnację twarzy, którą każda z nas chce zachować młodą i jędrną.Może wy macie jakieś swoje sposoby na zachowanie młodego wyglądu ? Dajcie znać w komentarzu.