Translate

środa, 6 stycznia 2016

5 MOICH ZDROWYCH NAWYKÓW KTÓRE ZDECYDOWANIE POLEPSZAJĄ MOJE ZYCIE Z DNIA NA DZIEŃ


Czy zaczęliście już swoje nowe postanowienia noworoczne na rok 2016? Jeśli nie to mam nadzieję, że zrobicie to jak najszybciej! Pamiętajcie, że to tylko dla waszego zdrowia i lepszego samopoczucia a uwierzcie mi, że warto. Wystarczy tylko, iż będziecie zaparci w dążeniu  -  tak wiem nie jest to łatwe, ale jeśli przełamiecie się i zobaczycie pierwsze efekty swoich postanowień reszta pójdzie jak z płatka.

Tak właśnie było z moimi postanowieniami, które sobie założyłam i ciężko było mi je wprowadzić do mojego życia,  ale się nie poddałam, powiedziałam sobie, iż będę małymi krokami zmieniać rzeczy w moim życiu, i tak rok po roku utwierdzam się w tym przekonaniu, które sprawdziło się w moim przypadku. Może i wy wypróbujecie tego sposobu ?
Oto moje 5 nawyków które stopniowo wprowadzałam do swojego życia, teraz stały się zdrową rutyną i gwarantuję wam, że można jeśli tylko chcecie ...

1. SZKLANKA CIEPŁEJ WODY Z CYTRYNĄ CZYLI ZDROWY POCZĄTEK DNIA

Każdego ranka zaraz po przebudzeniu sięgam po szklankę ciepłej wody z cytryną, która działa cuda. Fantastycznie orzeźwia, zawiera sporą dawkę wit C, co jest bardzo istotne dla wzmocnienia naszego układu odpornościowego -  zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

Jeśli macie kłopoty z trawieniem to właśnie powinniście wypijać ten zdrowy napój.
 Cytryna chroni nasz organizm przed zakwaszeniem, ba wypijając go systematycznie wasza skóra nabierze młodego i zdrowego wyglądu, chyba już więcej nie muszę was przekonywać że warto go pić?


2. JEM 5 POSIŁKÓW DZIENNIE WŁĄCZAJĄC DO DIETY WARZYWA I OWOCE

Odkąd  zaczęłam dbać o to co ląduje na moim talerzu postanowiłam również mieć kontrolę nad ilością zjadanych rzeczy i czasu w jakim się to odbywa. Staram się jeść zdrowo pamiętając o warzywach i owocach jest to bardzo istotne, gdyż dostarczamy sobie niezbędnych witamin, które tak bardzo są nam potrzebne.3. KAŻDEGO DNIA ĆWICZĘ 30 MIN DZIENNIE - SPORT TO ZDROWIE

Ćwiczenia w naszym życiu są bardzo istotne i powinny być wykonywane przez każdego z nas, tak wiem, że nie zawsze może się to udać z różnych względów, natomiast będę dalej cię motywować i tyle ile zrobisz dla siebie dobrego później fantastycznie to zaowocuje , zacznij od 15 min jakiegokolwiek ruch na początek proponuję trucht, może być np: do pracy, jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić z biegiem czasu zwiększ wysiłek, a zobaczysz jak szybko stanie się to przyjemną rutyną i przyjemnością.


4.  ZNAJDUJĘ CZAS NA RELAX

Niestety czasu na relax  mam najmniej w ciągu  dnia, ale staram się zawsze znaleźć chociaż 15 min dziennie, jest to bardzo ważne dla naszego samopoczucia. Wówczas sięgam po ulubioną książkę, lub słucha muzyki która powoduje u mnie pozytywne wibracje.


5 KŁADĄC SIĘ SPAĆ ZAWSZE ZMYWAM MAKIJAŻ Z TWARZY!

Nigdy nie dopuszczam do tego aby zasnąć z makijażem! Niestety, jeśli tego nie zrobimy na skórze mogą pojawić się niechciane wypryski, nasza skóra nie oddycha całą noc - przyczyniamy się do spadku elastyczności , mało tego pogłębiają się zmarszczki, jednym słowem jest to zabójstwo dla naszej cery!
Dziewczyny koniecznie zmywajcie makijaż i nawilżajcie swoją skórę dobrymi kremami, a zobaczycie ze odpłaci się wam samym dobrem i zdrowym wyglądem przez długi czas.
Konsekwencja utrzymania tych nawyków przyczyniają się do naszego zdrowia oraz  lepszego samopoczucia.
Pamiętaj jesteś swoim najgroźniejszym wrogiem i najlepszym sojusznikiem!
Musisz uwierzyć i działać, ja w ciebie wierzę !
Czekam na komentarze o twoim pierwszym zdrowym nawyku, które wprowadziłaś do swojego życia!