Translate

środa, 23 września 2015

MY BEST HOLIYDAY MALLORCA MOJA RECENZJA Z TEGO PRZEPIĘKNEGO MIEJSCAMimo iż lato właśnie się z nami pożegnało i przyszła do nas jesień, to w  dzisiejszym poście chciałabym pozostać , w jakże letnim klimacie i wrócić z cudownymi wspomnieniami,  z szalenie  uroczego miejsca, jakim jest Mallorca. Moje wakacje spędziłam w miejscowości  -  CAN PICA FORT -  położonej, na północy majorki, w zatoce Alkudyjskiej, gdzie podczas ostatniego dnia pobytu, żal było odjeżdżać i zostawiać,  tak bajeczne klimaty.  Nie spodziewałam się, że ta miejscowość zrobi na mnie takie niesamowite wrażenie.

Codziennie rano budziło mnie gorące słońce, a widok z pokoju hotelowego zapierał dech w piersi. Kąpiele w morzu były czystą przyjemnością, a opalenizna z dnia na dzień bardzo szybko się pogłębiała. 
Wylegiwanie się na plaży i czytanie ulubionych książek,  na co zwykle nie mam czasubardzo mnie relaksowalo, bo chyba każdemu z nas, po ciężkiej pracy, właśnie czegoś takiego potrzeba

Oczywiście grzechem byłoby nie spróbować tradycyjnych potraw na majorce takich jak paella, którą mogłabym jeść codziennie przepyszne dani składające się głównie z owoców morza, drobiu  oraz  ryżu z szafranem , który powoduje, że kolor całego dania jest żółty i ma aromatyczny smak.

Wieczorem oczywiście,  smakowałam tradycyjnej sangrii,  która po całym gorącym dniu fantastycznie orzeżwiała. 

Upalne  powietrze,  które doskwierało każdego dnia, nie pozwalało zbytnio na zwiedzanie tego przepięknego miejsca, natomiast miałam szczęście poznać majorkę z zupełnie innej perspektywy , zwiedzając magiczne i trochę przerażające jaskinie,  które zrobiły na mnie mega wrażenie. Oprócz zwiedzania tajemniczych jaskin, podczas tej wyprawy miałam okazję  nauczyć się snorkelingu - polecam każdemu, trochę się bałam ale nie żałuję, że spróbowałam - widoki podczas nurkowania są magiczne! 

   
  

Bluzka - Only
Spodenki - Lee
Kapelusz - River Island 
Okulary - River Island