Translate

środa, 2 września 2015

5 SPOSOBÓW ABY UZYSKAĆ ZDROWSZE I DŁUŻSZE WŁOSYW dzisiejszym poście przybliżę wam, w jaki sposób dbać o swoje włosy, aby utrzymać je w dobrej i zdrowej kondycji oraz pozwolić im aby szybciej rosły. Moje włosy są poddawane różnym zabiegom, które czasami bardzo obciążają je, dlatego szczególnie  zwracam uwagę na pielęgnowanie ich każdego dnia, by zachować je w zdrowym wyglądzie.

Pierwszym krokiem jest regularne podcinanie włosów. Należy minimum co trzy miesiące regularnie to robić, a jeśli zachowacie ten rytuał to zobaczycie już w niedługim czasie, że wasze włosy nie będą się rozdwajać i poczujecie różnice w wyglądzie.
Drugi krok, to odpowiednia pielęgnacja podczas mycia. Traktujmy nasze włosy bardzo delikatnie - odpowiednie będzie masowanie głowy opuszkami palców przez ok 5 - 7 min.  Czyż nie prawda, że taka czynność jest przyjemna? Po umyciu pamiętajmy koniecznie, o dobrym nawilżeniu, czyli nałożeniu odżywki i przede wszystkim stosowaniu się do instrukcji na opakowaniu. Nigdy nie przedłużajmy czasu trzymania produktu na naszych włosach, jest to niedopuszczalne. Jednym z naszych rytuałów, które powinniśmy wprowadzić, aby upiększyć nasze włosy, to stosowanie masek lub olejków, które są niezwykle istotne ponieważ dostarczają niezbędnych kwasów tłuszczowych  i pozwalają odbudować strukturę włosa z tygodnia na tydzień.

Trzeci krok i chyba jeden z najistotniejszych, to suszenie włosów.  Zaraz po umyciu,  nie traktujmy naszych włosów zbyt brutalnie. Co mam na myśli? Nie należy trzymać ich w zawiniętym ręczniku dłużej niż minutę - zbyt długie trzymanie włosów w ręczniku, nie sprzyja ich dobrej kondycji.  Przechodząc do samego suszenia suszarką, możecie być zaskoczeni, ponieważ suszarka nie jest taka zła, jak się o niej mówi, ba nawet dla zdrowszego wyglądu nie jest zalecane chodzenie spać z mokrymi włosami. Przeciwnie,  należy je suszyć - pilnujmy tylko, aby strumień powietrza nie był zbyt gorący i nie trzymajmy suszarki blisko włosów.

Czwarty krok - czy zimna woda sprzyja poprawie włosów? Absolutnie nie.  Ani zimna, ani zbyt gorąca woda, nie jest dobra dla naszych włosów.  Mitem jest to, że zimna woda im sprzyja w jakikolwiek sposób.  Odpowiednia temperatura wody do mycia to tylko ciepła woda.  Natomiast na sam koniec możemy spłukać włosy letnią woda w celu zamknięcia łusek włosów - ale uwaga, nigdy nie róbmy tego zimną wodą!

Piaty krok. Czesanie naszych włosów, to nie lada wyczyn. Zbyt częste szczotkowanie ich powoduje,  że są podatne na łamliwość, jeśli chcecie utrzymać włosy w dobrej kondycji,  to zaopatrzcie się w grzebień z grubymi ząbkami, który nie będzie szarpał włosów.
Mam nadzieję, że przybliżyłam wam kilka sposobów, do uzyskania pięknych i zdrowych włosów.  A może wy również znacie jakieś dobre nawyki, które powodują, że wasze włosy z dnia na dzień nabierają lepszego wyglądu? Dajcie znać w komentarzu.KISSES M.